Wojciech Hoffmann, 12 czerwca Blue Note

 

wojciech-hoffmann-behind-the-windows

Z cyklu: Nasze Patronaty

Ikona polskiej muzyki gitarowej powraca z pierwszym po ponad dziesięciu latach solowym dokonaniem „Behind The Windows”. Na ten szczególny krążek lidera Turbo przyszło fanom czekać wiele lat, ale finałowy rezultat jest wprost oszałamiający dla wszystkich zwolenników gitarowego progresywnego rocka w Polsce.

„Behind The Windows” to historia pewnego szczególnego dla mniej mieszkania, w którym niegdyś bardzo często przebywałem w czasach początków mojej kariery – mówi Wojciech Hoffmann. – Należało ono do moich przyjaciół, Urszuli i Henia Tomczaków. Z Heniem graliśmy w zespole przez lata, zanim jeszcze powstało Turbo. I z tym mieszkaniem wiążę po dziś szczególne wspomnienia. Tomczakowie już tam rzecz jasna nie mieszkają, ale jakiś czas temu przejeżdżałem tamtędy samochodem i raz jeszcze spojrzałem w te okna. I nagle sobie uświadomiłem, że dzieje się tam coś zgoła innego, podczas, gdy kiedyś przecież ja tak często tam przebywałem, a teraz ktoś inny tutaj mieszka… I pomyślałem, że to może być doskonały temat przewodni pa płytę: historia pewnego okna, za którym dzieją się rzeczy przeróżne, ale częstokroć jakże istotne chwile związane z ważnymi dla kogoś relacjami, przyjaźnią czy rodziną. To wszystko gdzieś tam wciąż trwa i tkwi w nas od urodzenia aż do śmierci. I tę szczególną opowieść o przemijaniu chciałem przekazać za pomocą dźwięków zawartych na „Behind The Window”.

Najnowszy krążek Hoffmanna to rewelacyjne i nowocześnie zrealizowany album potwierdzający niewiarygodny zmysł, kunszt aranżacyjny i typowe dla lidera Turbo wyczucie właściwych dźwięków gitarowych. Płyta udowadnia jego wysoką pozycję jako czołowego gitarzysty w Polsce.

– Płyta powstawała około dziesięć lat – wspomina Wojciech Hoffmann. – Jeszcze w 2005 roku stworzyłem pierwsze utwory, a z czasem dopiero wszystko zaczęło nabierać rumieńców.

W czasie koncertu usłyszymy blisko dwugodzinną dawkę nowoczesnej, progresywnej i gitarowej muzyki rockowej, nawiązującej do dokonań takich światowych uznanych grup, jak Dream Theater, Planet X, Steve Vai i inni. Muzycy zaprezentują materiał z dwóch solowych albumów Wojciecha Hoffmanna, połączonych z intrygującymi roverami legend rocka i szczyptą kolektywnej improwizacji.

12.06.2016, niedziela, godz. 21.00

Bilety:
30 zł – przedsprzedaż
40 zł – w dniu koncertu
miejsca siedzące + 5 zł