Poznańskie Dni Rodzinne

pdr

17-19 KWIETNIA 2015

Mieszkańcy Poznania nie mogą narzekać na nudę. Oferta miejskich instytucji oraz prywatnych placówek zwiększa się z dnia na dzień, pozostawiając szeroki wachlarz wyboru wszystkim poznaniakom. Szczególnie ważne okazują się propozycje dla rodzin, które wspólnie spędzają czas wolny poza domem. Poznańskie Dni Rodzinne Prudential to  projekt przygotowany przez Fundację Zwalcz Nudę, za którym kryje się wyjątkowy weekend mający na celu pokazać rodzicom, jak ciekawa jest oferta Poznania pod kątem przyjaznych im miejsc.

Formuła Dni Rodzinnych Prudential jest zbliżona do Nocy Muzeów – to weekend, w którym najciekawsze punkty rodzinne z Poznania otworzą się na poznańskie rodziny przygotowując darmowe warsztaty, animacje i pokazy.

W ramach bezpłatnych zajęć, które odbędą się w dniach 17-19 kwietnia, organizatorzy zapraszają m.in. do Mia Famiglia, rodzinnego centrum zdrowia, urody i zabawy w Luboniu. Zaproponują oni zajęcia z gimnastyki artystycznej i akrobatyki, zajęcia taneczne, Zumbę, taekwondo oraz warsztaty plastyczne z kirigami. Bricks4Kidz przygotowało zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO, podczas których zarówno starsze, jak i młodsze dzieci, będą miały okazję zbudować modele ze specjalnie przygotowanych instrukcji i klocków, a najwytrwalsi konstruktorzy wprawią swoje modele w ruch. Każdy łasuch będzie mógł poznać sekret ręcznego wyrobu słodyczy i wykonać własnego lizaka w Słodkim Czary Mary. W TAAkA SzkołA grupa przedszkolaków będzie tworzyć słoik radości, pływać w wannie z piaskiem i budować cienie. Grupa szkolna w wieku 6-12 lat zbuduje wysoką samoocenę, rozbudzi się w nich ciekawość nauki i techniki. Będą ćwiczyć pamięć fotograficzną i koncentrację, a nawet eksperymentować z wodocytrociągiem! Cafe Bajarka ma niezwykle bogatą ofertę zajęć sensorycznych, manualnych i  rytmicznych dla dzieci w różnych grupach wiekowych. W Bona Dea Spa, Fregata Swimming, będzie oswajała z wodą dzieci od 3 do 36 miesięcy. Leader School podczas zajęć Leo English przeniesie dzieci do niezwykłej krainy języka angielskiego, gdzie każde ćwiczenie, słowo, gest, każdy obraz i dźwięk utrwalają nowe słowa, zdania i zwroty. Przedszkole dwujęzyczne Ene Due Rabe otwiera swoje podwoje, aby nauczyć dzieci m.in. filcowania na mokro, pieczenia ciast, prostych form polskich tańców ludowych oraz języka niemieckiego poprzez zabawy językowe czy zajęcia plastyczne. DELI Park zaprasza na warsztat geograficzny pt. „Najsłynniejsze budowle świata”  i warsztat kulinarny ” Pyra – Co o mnie wiesz? Jak mnie zjesz?”. Familijne Przedszkola na pięć zapraszają na ciekawe zajęcia, zabawy edukacyjne, projekty badawcze oraz przedstawienia. Konecki & Matusiak Akademia AIKIDO przygotowała dla dzieci ćwiczenia ogólnorozwojowe i zabawy sportowe. Zaprezentują elementy aikido, które pomogą dzieciom nie tylko przełamać nieśmiałość i nawiązać nowe znajomości, ale także nauczą ich samodyscypliny oraz szacunku do innych. W ramach Poznańskich Dni Rodzinnych Prudential będzie można zapoznać się z indywidualnym podejściem do problemów rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oferowanym przez Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy EMEDEA. Ośrodek przygotował konsultację z logopedą, fizjoterapeutą, psychologiem lub pedagogiem.

Jednak to nie wszystko! Aby jeszcze lepiej przyjrzeć się ofercie rodzinnej swojego miasta, Fundacja zaprasza na Poznański Piknik Rodzinny Prudential, który odbędzie się 19 kwietnia w godzinach 11-15 w Starym Browarze na ulicy Półwiejskiej 42. Będzie tam mnóstwo atrakcji dla dzieci w postaci animacji, warsztatów oraz konkursów z nagrodami. Maluchy obejrzą swoje ulubione edukacyjne programy w „Kinie Przedszkolaka” telewizji MiniMini+, sprawdzą swoją wiedzę i spotkają się z Rybką MiniMini. Mia Famiglia poprowadzi warsztaty plastyczne z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Dzieci zobaczą, jak nadać drugie życie rolce papieru toaletowego, korkowi od wina czy plastikowemu jednorazowemu kubeczkowi. Nauczą się również komponować piękne wiosenne bukiety – poznają nazwy kwiatów i podstawy doboru kolorów! Głównym wydarzeniem Poznańskiego Pikniku Rodzinnego Prudential będzie wspólne ozdabianie tortu wraz z cukiernikami Piano Bar Restaurant & Cafe, a następnie zaproszenie do skosztowania smakołyku przez wszystkich uczestników Pikniku. Dwujęzyczne Przedszkole „MALTA”, FRÖBEL – kompetencje dla dzieci przygotowało konkursy z nagrodami, quizy, eksperymenty z wodą i roślinami, a nawet naukę przygotowywania zdrowej  i orzeźwiającej lemoniady. Czekają na Was także warsztaty ogólnorozwojowe prowadzone przez Małe Szaleństwa, dzięki którym dzieci odkryją nietypowe zastosowania mąki, pianki do golenia czy też galaretki – wszystko to przy akompaniamencie muzycznym. W myśl idei: “Sport to zdrowie!”, za sprawą Akademii Piłkarskiej Reissa, Poznańskie Dni Rodzinne Prudential obfitować będą w liczne atrakcje sportowe: tor przeszkód, przeciąganie liny, rzut celnościowy czy slalom z piłką. Mały Inżynier zaprezentuje bomblujące probówki, ducha w misce, a nawet mgłę Harry’ego Pottera. DELI Park zaprasza na gry i zabawy prowadzone przez DELI-animatorów. Podczas Pikniku Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy EMEDEA zachęci dzieci i młodzież do zdrowego odżywiania za pomocą gry: The Slims Active. Reprezentacja City Park Poznań – COCO BAMBINO i Salon Kosmetyczny Alchemik zapraszają na Mini SPA dla dzieci! Profesjonalni animatorzy z COCO BAMBINO i najmniejsze SPA na świecie – Alchemik połączą świetną zabawę z edukacją i zaaranżują czas najmłodszym w niekonwencjonalny sposób. Fundacja Agis podczas zajęć artystycznych nauczy naszych milusińskich tworzyć biżuterię z filcu.

To tylko niektóre atrakcje, które będą na Was czekać podczas niezwykłego weekendu! Degustację przepysznych soków przygotuje firma Poloniak, producent ekologicznych napojów dla dzieci. Wspólnie z tą firmą poprowadzimy akcję “Nie wciskamy dzieciom kitu”, która pomaga dokonać wyboru – co kupić, żeby było w domu zdrowo i pysznie.

Z każdą kolejną edycją Poznańskich Dni Rodzinnych Prudential zwiększona zostanie oferta zabaw dla uczestników wydarzenia. Serdecznie zapraszamy nie tylko do skorzystania z samych atrakcji, ale też do glosowania w Plebiscycie: Statuetka Poznańskiej Rodzinki Prudential, która rozpoczeła się 10 marca. Organizatorzy nawołują: wspólnie nagradzajmy miejsca przyjazne rodzinie!

Współorganizatorem i patronem Dni Rodzinnych Prudential jest towarzystwo ubezpieczeniowe Prudential. Przedstawiciele Prudential podkreślają, że Poznańskie Dni Rodzinne Prudential i Poznański Piknik Rodzinny Prudential, promując wspólne rodzinne spędzanie czasu, wpisują się w filozofię działania firmy, której ubezpieczenia mają na celu ochronę rodziny i zabezpieczenie jej przyszłości finansowej.

Projekt odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

Więcej informacji na stronie: www.dnirodzinne.pl/poznań/ oraz na profilu: www.facebook.com/poznanskiedr/https://www.facebook.com/poznanskiedr?fref=ts